آشنایی با بازار سرمایه

هفته اول

بازار سرمایه محل خرید و فروش اوراق بهاداره که از یک ‌سو نهادهای اقتصادی مختلف برای تامین مالی و از سوی دیگه سرمایه‌گذاران برای سهیم شدن در سود و گاها زیان شرکت‌ها، دراون حضور دارن. در این بخش با مفاهیم پایه‌ای این بازار بیشتر آشنا میشین

آشنایی با هلدینگ مالی مفید

هفته دوم

مجموعه بزرگ مفید یک هلدینگ در زمینه‌ی انجام خدمات مالی محسوب میشه. این مجموعه از چند شرکت مختلف تشکیل شده که هریک خدمات متفاوتی رو ارائه میده. حضور درآکادمی مفید میتونه فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر و دقیق‌تربا هلدینگ مالی مفید باشه.

هفته پنجم

مدیریت دارایی

مدیریت دارایی شامل تدوین یک استراتژی کوتاه‌مدت یا بلندمدت برای دستیابی و استفاده از منافع سرمایه هست. دستیابی به این استراتژی نیازمند تجربه، دانش و ازهمه مهم‌تر ابزار مناسبه.

تحلیل بنیادی

هفته هشتم

تحلیل بنیادی به منظور مشخص کردن ارزش ذاتی یک شرکت انجام میشه. در این تحلیل هرآنچه که برروی ارزش یک بنگاه اقتصادی تاثیر میذاره مورد مطالعه قرار میگیره. ازعوامل کلان اقتصادی گرفته تا شرایط صنعت مورد نظر و عوامل تاثیرگذار بر فعالیت‌های خود شرکت.

هفته پنجم

تحلیل تکنیکای

در تحلیل تکنیکال تمرکز بیشتر روی داده‎‌های آماری گذاشته قرارداره. تکنیکالیست‌ها با بررسی روند متغییرهای مهم مانند قیمت و حجم و با استفاده از ابزارهای آنالیز آماری، ارزش یک شرکت رو ارزیابی میکنن.

روانشناسی بازار

هفته یازدهم

روانشناسی بازار به احساس غالب شرکت‌کنندگان در بازارسرمایه اشاره داره. شناخت عوامل موثر بر رفتار سرمایه‌گذاران قطعه‌ی تکمیل‌کننده‌ی پازل تحلیل بازارسرمایه و راهنمای خوبی برای کشف جهت حرکت نقدینگی در بازار محسوب میشه.

هفته دوازدهم

نرم افزارهای مالی

نرم‌افزارها رابط بین کاربر با سخت‌افزار هستن و فرایندهای کاری رو تسهیل میدن. در بازار سرمایه آشنایی با نرم‌افزارها میتونه کمک بسیار قابل توجهی به بهبود عملکرد افراد داشته باشه.

ابزارهای نوین مالی

هفته سیزدهم

ابزارهای مالی به معنای تعهد طرفین برای انتقال یک ارزش در یک زمان مشخص و براساس شرایطی معینه. امروزه ابزارهای بسیار متنوع و نوینی در عرصه‌ی بازار سرمایه ورود پیداکردن. به عنوان مثال میتونیم از صندوق‌ها، اوراق‌تامین‌مالی، قرارداداختیار معامله و ... نام ببریم.